Kredyt mieszkaniowy

Chyba najwięcej osób bierze kredyt na mieszkanie. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy dopiero co założyli rodzinę i pragną mieć swój własny kąt. Obecnie w wielu bankach można znaleźć ofertę kredytu mieszkaniowego Mieszkanie dla Młodych. Jest to kredyt, który skierowano do osób, które nie przekroczyło trzydziestego piątego roku życia. Ponadto ma być to pierwszy dom lub mieszkanie i co istotne trzeba mieć co najmniej trójkę dzieci. Jest to dosyć wysoko postawione wymaganie. Nie wielu młodych ludzi może pochwalić się trójką dzieci. Osobami, które mogą skorzystać z takiego kredytu nie muszą być tylko małżeństwem. Kredyt jest skierowany również dla singli, oraz osób które samotnie wychowują dzieci.

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu Mieszkanie dla Młodych.

Pieniądze jakie uda nam się uzyskać z kredytu Mieszkanie dla Młodych można przeznaczyć na zakup mieszkania, którego powierzchnia wynosi do 75 metrów kwadratowych. Jeżeli posiadamy trójkę dzieci mieszkanie może mieć maksymalnie 85 metrów kwadratowych. Za pieniądze można również kupić dom o powierzchni do 100 metrów jeśli jesteśmy singlem lub do 110 metrów jeżeli mamy trójkę dzieci. Ten wymóg jest bardzo trudny do zrealizowania. Bardzo trudno jest znaleźć dom, którego powierzchnia nie przekracza stu metrów. Zazwyczaj domy jakie się buduje mają nieco większe metraże. Bardzo ważne jest, aby dom czy mieszkanie pochodziły z rynku pierwotnego lub były kupione od osoby, która wybudowała ten dom w ramach działalności gospodarczej jaką prowadzi. Znalezienie takiego budynku nie jest łatwe, ale możliwe jeśli się nieco poszpera w ogłoszeniach sprzedaży.

Limit cenowy domu lub mieszkania na kredyt.

Oprócz tych wielu czynników jakie trzeba spełniać jest również ograniczenie co do ceny jednego metra kwadratowego. Trzeba zmieścić się w limicie jaki znajduje się na stronie Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury oraz na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak widać ograniczenia odnośnie tej formy kredytu są naprawdę bardzo duże i nie każda rodzina, czy też indywidualna osoba będą w stanie wszystkim tym wymogom sprostać. Jest to spore utrudnienie, ale jeśli już uda nam się sprostać wymaganiom można uzyskać kredyt na naprawdę przyzwoitych warunkach.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy taka forma finansowa odpowiada