Kredyt – korzystny sposób na finansowanie

Kredyty obecnie są niezwykle korzystne dla wielu osób. Niższe niż kilka lat temu oprocentowanie jak również znacznie niższe raty miesięczne sprawiają, że stały się przystępniejsze dla coraz szerszej grupy osób. Duża różnorodność kredytów na rynku, takich jak kredyty gotówkowe, samochodowe czy mieszkaniowe powoduje, że bez problemu można szybko wyszukać idealne dla siebie rozwiązanie i najkorzystniejszą ofertę.

Kiedy decydujemy się na kredyt?

Każdy z nas czasem potrzebuje przypływu gotówki i to jak najszybciej, więc najlepszym sposobem nie jest pożyczanie od znajomych, którzy zwykle nie mają takich sum pieniędzy tylko pójście do dobrego banku i wzięcie kredytu na odpowiedni okres czasu. Kredyty mają to do siebie, że jednak trzeba zapłacić do banku pewien procent , jednak w przypadku tak zwanych kredytów gotówkowych na dowolny cel nie jest to obecnie duże oprocentowanie. Banki bowiem muszą kierować się przepisami, które ograniczają im maksymalną wysokość oprocentowania w zależności od rodzaju kredytu.

Na ile czasu kredyt?

Trzydzieści lat można nawet spłacać kredyt, jeżeli wiek nam na to oczywiście pozwoli, i jeżeli bank wyrazi zgodę. Oczywiście tak długi okres zazwyczaj dotyczy przede wszystkim kredytów mieszkaniowych, nie jest on spotykany, jak mowa o kredytach mieszkaniowych. W przypadku kredytów gotówkowych zazwyczaj spłatę można rozkładać na maksymalne okresy 5 lat, w niektórych przypadkach, gdy kwota jest wyższa, może to być nieco więcej. Niestety wraz z wydłużeniem czasu spłaty zazwyczaj zwiększa się także oprocentowanie kredytu, gdyż dla banków dłuższe okresy spłaty kredytów obciążone są znacznie większym ryzykiem kredytowym.

Wysokość opłat za przyznanie kredytu

Przyznanie kredytu wiąże się często z dodatkowymi opłatami, takimi jak na przykład prowizja. Są to opłaty często jednorazowe, i aby klient nie musiał ich płacić, bywa że są doliczane do wysokości zobowiązania. Warto jednak podczas wybierania oferty wyszukać takie, które oferują najniższą prowizję. Przy kredytach takich jak na przykład mieszkaniowe bardzo często bez problemu można wysokość prowizji negocjować z bankiem, aby uzyskać jak najniższą stawkę. Promocyjne kredyty, oferowane przez banki bardzo często mają zerową stawkę prowizji, dlatego też klient nie płaci wówczas nic.