Kredyt gotówkowy a dochód zagraniczny

Bardzo często zastanawiamy się nad zaciągnięciem pożyczki i zazwyczaj nasza decyzja pada na kredyt gotówkowy gdyż zależy nam na kredycie który będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Często jednak nasze plany lądują w gruzach gdyż nie wiemy czy ze względu na to, że posiadamy dochód zagraniczny bank wyrazi nam zgodę na udzielenie kredytu. W takiej sytuacji powinniśmy się udać do placówek największych baków w Polsce po to by zdobyć informacje na dany temat. Takie informacje powinny pomóc nam w podjęciu ostatecznej decyzji i wyborze najlepszego dla nas banku. Jak się okazuje podejście wielu banków do zagranicznych dochodów uzależnione jest od indywidualnego podejścia banku do klienta. Warto również zasięgnąć informacje na temat tego czy mamy szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy bez licznych formalności i konieczności ubezpieczania zaciągniętego przez nas kredytu.

Honorowanie przez banki dochodów z zagranicy

Udając się do banku często w takiej sytuacji nasze pierwsze pytanie to takie czy mamy szansę na otrzymanie kredytu w przypadku kiedy posiadamy dochód zagraniczny i pracujemy poza granicami naszego kraju. Jak się okazuje kwestia ta nie jest w żaden sposób regulowana przepisami prawa bankowego, dzięki temu każdy bank może mieć indywidualne podejście do tej sprawy i sam może regulować te przepisy w swojej placówce. Niektóre banki przewidują możliwość udzielania kredytu gotówkowego klientom, którzy pracują za granicą. Banki te jednak bardzo często wyszczególniają szereg różnych warunków które musi spełnić klient który chce zaciągnąć kredyt pracując za granicą. Po pierwsze bardzo istotną kwestią jest okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy i musi on wynosić minimum 3 miesiące, natomiast czas spłaty takiego kredytu nie może być dłuższy niż okres zatrudnienia. Drugim wymogiem jest to aby klient był zameldowany w Polsce i posiadał polski numer kontaktowy, kredytobiorca musi również rozliczać się z polskim urzędem skarbowym, co więcej ważna jest również historia kredytowa tak samo jak w przypadku wszystkich innych kredytów. Jeżeli chodzi o dokumenty które powinniśmy posiadać ubiegając się o kredyt gotówkowe kiedy pracujemy za granicą to bardzo ważna jest umowa bądź też kontrakt przetłumaczony na język polski przez przysięgłego tłumacza, wyciąg z rachunku rozliczeniowo oszczędnościowego. Jeżeli nie ma możliwości ustalenia stałej kwoty dochodu na podstawie wyciągu z konta, konieczne będzie również oświadczenie pracodawcy potwierdzające wysokość wynagrodzenia. Są również banki które niestety nie udzielają swoim klientom kredytów gotówkowych w sytuacji kiedy pracują oni za granicą ale umożliwiają wzięcie kredytu hipotecznego w walucie takiej w jakiej kredytobiorca otrzymuje wynagrodzenie.

Zobacz także:  Kredyt inwestycyjny

Co możemy zyskać korzystając z kredytów gotówkowych

Jak się okazuje zaciągnięcie kredytu gotówkowego pozwala nam otrzymać dodatkowe pieniądze i przeznaczyć je na dodatkowy cel bez konieczności informowania o tym banku, nawet jeśli pracujemy poza granicami naszego kraju. Taki kredyt to idealne rozwiązanie dla osób które chcą w szybki sposób podreperować swój domowy budżet oraz dla tych które mają nagłe problemy finansowe i boją się skorzystać z parabanków oraz wysokich ich kosztów. Kredyt gotówkowy to minimum formalności oraz bardzo szybka decyzja o przyznaniu środków, co więcej również minimalne oprocentowanie które pozwoli nam bez problemu spłacić zaciągnięty kredyt. Kredyt gotówkowy jest bardzo elastyczny i bez problemu zaciągniemy go w każdym banku.