Jak banki przyciągają klientów – oferty kredytowe

Rosnąca konkurencja na rynku usług bankowych wymusza na bankach konieczność wyszukania ciekawych sposobów na zwrócenie uwagi jak największej liczby klientów. Jednym ze sposobów jest między innymi konstruowanie ciekawych ofert kredytowych. To właśnie kredyty gotówkowe są tym, o co najczęściej pytają klienci w bankach.

Aby zainteresować klientów oferowanymi kredytami, ich warunki muszą być znacznie korzystniejsze niż w innych bankach. Jednym ze sposobów jest obniżanie oprocentowania kredytów, dzięki czemu klienci mają znacznie mniej do spłaty. Ponadto opłaty związane z przyznaniem kredytów, jak prowizja czy opłata za rozpatrzenie wniosku są minimalizowane lub też banki całkowicie z nich zrezygnują. Ponadto w umowach kredytowych znajdują się ciekawe zapisy, które działają przede wszystkim na korzyść klientów. Wakacje kredytowe to jedna z tych opcji, która z każdym rokiem cieszy się rosnącą popularnością. Ta opcja umożliwia klientom zawieszenie spłat rat kredytowych na określony okres, zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy. Dzięki temu mogą bez żadnych problemów przeznaczyć pieniądze na inne, często niespodziewane wydatki bez obaw o konsekwencje takie jak negatywne wpisy w BIK.

Zainteresowanie kredytami gotówkowymi rośnie z każdym rokiem, wiele osób zamiast kredytów celowych, takich jak na przykład kredyty samochodowe woli zaciągnąć kredyt gotówkowy i przeznaczyć go na konkretny cel, taki jak właśnie zakup auta. Znacznie łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych i minimum formalności to jedne z tych czynników, które są wskazywane przez klientów jako najbardziej korzystne.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także kredyty online czyli takie, które w zasadzie w całości można zaciągnąć przez Internet. Banki zachęcają do korzystania ze swoich usług właśnie za pomocą Internetu, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że często takie kredyty gotówkowe mają znacznie korzystniejsze warunki niż te, które można uzyskać w placówkach banków. Niezwykle dobre i korzystne warunki oferowane są klientom korzystającym z bankowości elektronicznej, dla nich wnioski o kredyt często są przygotowywane indywidualnie, na podstawie obrotów na rachunku i ich wydatków. Ponadto nie ma zazwyczaj konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów, podpisanie umowy odbywa się w całości online, poprzez zatwierdzenie przygotowanego wniosku.

Zobacz także:  Cechy szczególne przedstawiające kredyty gotówkowe