skip to content

Kredyt samochodowy - kto może się o niego starać?

Szukasz najlepszej oferty? To świetnie trafiłeś - właśnie tutaj dostaniesz kredyt z najlepszą ratą

Zaciągnięcie kredytu samochodowego to czasami jedyne wyjście z sytuacji w przypadku chęci zakupu nowego pojazdu. O otrzymanie odpowiedniego kredytu może postarać się praktycznie każdy. Warunkiem jest osiągnięcie przez potencjalnego klienta pełnoletności jak również posiadanie polskiego obywatelstwa. Na otrzymanie kredytu mogą liczyć również wszyscy posiadający kartę stałego pobytu na terenie naszego kraju, jak również ci prowadzący własną działalność gospodarczą. W chwili, kiedy bank wypłaci nam wnioskowaną kwotę, w zależności od okresu na jaki przyznał nam pieniądze, jedynym naszym zobowiązaniem będzie spłata całości w określonym terminie, wraz z naliczonymi odsetkami. Kredyty samochodowe to produkty stosunkowo drogie. Aby wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję, należy dokładnie i szczegółowo zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Warto pamiętać, że wysokość kredytu będzie w znacznym stopniu uzależniona od naszej zdolności kredytowej, która ustalana jest na podstawie otrzymywanego wynagrodzenia, jak również ewentualnych zadłużeń w innych placówkach bankowych, o ile takowe posiadamy.

Banki czy autobanki? Czyją ofertą warto się zainteresować?

Kredyty samochodowe weszły do stałej oferty wielu banków i każdy z nich oferuje odmienne zasady przyznawania pożyczki, jak również ewentualne bonusy dla każdego kredytobiorcy, który zdecyduje się na ich ofertę. Getin Bank, BNP Paribas czy mBank to tylko mały procent placówek, które zdecydowały się na tego typu oferty. Warto jednak zastanowić się również nad tym, co mają nam do zaoferowania tzw. autobanki. Są to firmy, powiązane konkretnie z deweloperem danej marki. Podpisanie umowy z autobankiem jest o tyle korzystne, że mamy do dyspozycji kilka rodzajów kredytowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tym przypadku pozostaje rata 50/50. Polega ona na rozłożeniu wartości pojazdu na dwie raty-połowę wartości zakupionego auta wpłacamy w chwili otrzymania gotówki, drugą połowę po upływie 12 miesięcy. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto dysponuje gotówką i wpłata w wysokości kilku czy kilkunastu tysięcy nie będzie stanowiła dla niego obciążenia. Co ważne i dla wielu decydujące przy jego wyborze, jest on pozbawiony oprocentowania. Oddajemy do banku dokładnie taką samą kwotę, jaką od niego pożyczyliśmy.

Kredyty samochodowe - za i przeciw

Wybierając odpowiednią ofertę warto bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw. Kredyty samochodowe, choć, zaraz obok pożyczek udzielanych na zakup nowego domu czy mieszkania, są jednym z najczęściej wybieranych produktów z oferty bankowej, to jednak dokładna analiza poszczególnych rozwiązań może sprawić, że spłacanie kredytu stanie się dla nas dużo mniej uciążliwe. Kredyt przyznawany jest w zasadzie każdemu, kto zatrudniony jest na umowę o pracę lub posiada własną działalność gospodarczą. Jego wysokość w znacznej mierze uzależniona jest od wysokości zarobków. Ustalenie szczegółów transakcji z analitykiem bankowym bądź możliwość skorzystania z kalkulatorów kredytowych może okazać się tu doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogli mieć pewność, że wybraliśmy najodpowiedniejsze dla siebie rozwiązanie. Dlatego też nie należy bać się konsultacji z fachowcem czy analitykiem. Do niczego to w końcu nie zobowiązuje. Podobnie jak korzystanie z udogodnień w postaci kalkulatorów czy porównywarek. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla laików i wszystkich tych, którzy z kredytami bankowymi póki co mieli niewiele wspólnego.

Jest jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, ale o nim więcej na darmowa chwlówka tylko na 17bankow.com - portal który od lat pomaga ludziom wybierać najlepsze kredyty.